Menu

Stwórz lepszą wersję siebie!

Jesteś zmęczony tradycyjnym modelem zarobku? Chcesz wnieść do swojego życia odrobinę koloru? Sądzę, że potrafię Ci pomóc! Zapraszam do lektury.

Branża revenue share[revshare] – dlaczego tak, dlaczego nie?

alterearntmservice

revenue_share2

Termin ten dotyczy modelu biznesowego, funkcjonującego na zasadzie dobrowolnego podziału profitów jakie uzyskuje dana firma, po przez świadczenie usług, z osobami będącymi w strukturze tego przedsiębiorstwa lub innymi firmami działającymi w programach partnerskich.

Firmy korzystające z takiej formy bonifikaty dla swoich pracowników, najczęściej funkcjonują w branży marketingu i reklamy. Z uwagi na znaczący wzrost popularności internetu, łatwy dostęp do sieci oraz skomplikowaną sytuację gospodarczą, programy typu revshare cieszą się coraz to większym zainteresowaniem.

Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele systemów działających w oparciu o podział zysków, należy jednak nadmienić, iż wiele z nich nie było w stanie utrzymać się na rynku. Konsekwencją tych wydarzeń był spadek wiarygodności takiej formy biznesu.

Zadajmy sobie pytanie: Co w dużej mierze wpływa na płynność finansową w systemach revshare? oraz jakie korzyści i niebezpieczeństwa wypływają z takiej formy zarobkowej?  

W mojej opinii głównym czynnikiem płynności finansowej jest dochód firmy przekraczający w znaczącym stopniu zobowiązania w stosunku do osób zarabiających w danym systemie. Aby generować odpowiedni zysk firma powinna świadczyć wysokiej jakości usługi lub sprzedawać produkt, na który panuje duży popyt.

Kolejnym aspektem jest dobór odpowiedniego procentu przy podziale zysków. Sądzę, że należy wystrzegać się firm, oferujących zbyt wysokie udziały, mogą one powodować spadek buforu bezpieczeństwa finansowego danego systemu.

Przejdźmy do niebezpieczeństw wynikających z takiej formy zarabiania. Musimy pamiętać o tym, iż nigdy nie mamy 100% gwarancji. To, że zarabiamy w danym programie jest dobrowolnym podziałem zysków. Jeśli firma nie zarabia, my również nie zarabiamy.

Na szczęście korzyści jest znacznie więcej. Praca w internecie zajmuje zazwyczaj od 15-20min dziennie co w miesiącu daje ok 7,5 godziny. W większości przypadków nasze wynagrodzenie może dorównywać temu z etatu lub znacznie je przewyższać. Tylko od nas zależy jaki cel zamierzamy osiągnąć. Mamy więcej czasu dla siebie lub rodziny. Możemy rozwijać nasze pasje i zainteresowania. Po pewnym czasie poprawia się standard naszego życia. Stajemy się niezależni finansowo, dzięki czemu otwiera się przed nami okno na świat i cała masa możliwości.

Bez_nazwy2

Reasumując mój pierwszy wpis… wszystko jest dla ludzi i nie powinniśmy ograniczać się do standardów. Jeśli podejdziemy do każdego biznesu z rozsądkiem i odrobiną charyzmy odniesiemy zamierzony sukces.  

© Stwórz lepszą wersję siebie!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci